KONST / Litografier / Färglitografi 14419337
*
nr 1441 9337
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Signerad, numrerad 177/360, "Jätten Mumburla". Färglitografi, bildmått: 49x36, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:36:11
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
nr 1441 9337
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Signerad, numrerad 177/360, "Jätten Mumburla". Färglitografi, bildmått: 49x36, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49